Rondo LED mini

Producent: Innojok (Finlandia)
Dostępność:
w magazynie
Czas realizacji: 1 - 4 dni
Cena netto: 638,89 zł 690,00 zł

Lampa antydepresyjna Innosol Rondo LED Mini
Wyrób medyczny - certyfikat  Det Norske Veritas CE 0434

Rondo LED Mini to stylowy i kompaktowa lampa do światłoterapii, mniejsza siostra lampy RONDO LED 400. Uniwersalny okrągły kształt, a jednocześnie mały rozmiar, powodują że Rondo LED Mini będzie wyglądać dobrze w każdym wnętrzu. 
Cienka podstawa, wykonana ze stali w kolorze białym, sprawia, że włączona lampa sprawia wrażenie zawieszonego nad powierzchnią Słońca. Oprawa wykonana jest z tworzywa sztucznego, ładnie rozpraszającego światło i łatwego do utrzymania w czystości. Okrągły, harmonijny projekt tworzy uczucie ciepła słonecznego i przywołuje wspomnienia lata.

Diody LED są niewidoczne pod oprawą także podczas świecenia, światło jest ładnie rozproszone – nie ma tutaj wrażenia punktowego źródła światła jak w przypadku niektórych lamp z diodami LED, oczy nie są zmęczone. Dzięki wysokiej jakości wykonania, urządzenie jest bardzo przyjemne w użyciu.

NATĘŻENIE OŚWIETLENIA: 

2 500 lx w odległości 38 cm  

10 000 lx w odległości 25 cmUwaga: dla efektywnej sesji terapii jasnym światłem wymagane jest aby oczy wystawione były na natężenie oświetlenia wynoszące co najmniej 2 500 lx przez 30-60min dziennie. Nie ma potrzeby patrzenia wprost na lampę, wystarczy aby światło docierało do oczu - można w tym czasie czytać, pracować przy komputerze czy oglądać telewizję.

 

Lampy antydepresyjne INNOLUX mogą być używane jako zwykłe lampy domowe

Skandynawski, minimalistyczny design lamp INNOLUX sprawia, że ich dobroczynne dla zdrowia efekty mogą być z powodzeniem łączone z walorami praktycznymi. 
W modelach lamp wyposażonych w regulatory natężenia światła wystarczy ustawić preferowaną jasność, aby przyjemnie rozświetlić pokój lub wręcz ustawić jedynie bardzo lekkie, nastrojowe oświetlenie. Światła nie da się “przedawkować” - niektórzy mogą czasem jedynie odczuć pewne znużenie lub chwilową nadwrażliwość oczu, wtedy należy wyłączyć lub zmniejszyć jasność lampy. 

W ciemnych miesiącach jesienno-zimowych już samo rozświetlenie pomieszczeń jasnym światłem lamp Innolux przynosi efekt poprawy nastroju, jednak aby lampa spełniała swoje funkcje medyczne należy znajdować się przez w zasięgu dystansu terapeutycznego i ustawić lampę na maksymalnej jasności. 

Dane techniczne:

Pobór mocy 12W
Moc  12W LED
Zasilanie 220-240 V (50 Hz)
Żródło światła Diody LED 
Temperatura barwowa światła 4000 K (białe, zbliżone do naturalnego)
Stopień ochrony IP20
Rozmiary średnica 25 cm, szerokość 16 cm, wysokość 32 cm
Waga 1,5 kg
Kolor biały 


Wyrób medyczny - certyfikat Det Norske Veritas CE 0434, VAT 8%
Producent: Innojok Oy, Finlandia
Gwarancja: na oprawę 2 lata, na diody LED 5 lat

Świetlówki mają żywotność ok 10 000 godzin, co odpowiada kilku latom użytkowania. Świetlówki można łatwo samodzielnie wymienić zamawiając nowe w naszym sklepie lub w hurtowni elektrycznej/oświetleniowej.