Korzystny wpływ światła na samopoczucie- ilumina.pl

Sposoby na depresję sezonową

Jesień i zima to pory roku, kiedy słonecznych dni jest jak na lekarstwo. Z kolei brak światła słonecznego ma negatywny wpływ na nasze samopoczucie. Na szczęście, jesiennej i zimowej chandrze można się skutecznie przeciwstawić. Sprawdzone sposoby na depresję sezonową pomogą w walce ze smutkiem i przygnębieniem oraz wprawią w dobry nastrój.

Korzystny wpływ światła na samopoczucie

W czasie pochmurnych dni warto uzupełniać niedobory światła. Jednak wykorzystanie tradycyjnych lamp nie przyniesie oczekiwanych rezultatów. Do przeprowadzenia profesjonalnej światłoterapii w warunkach domowych niezbędne są specjalne lampy antydepresyjne. Aby były one skuteczne w działaniu, muszą wyróżniać się wysoką jakością wykonania. Przed zakupem trzeba również obowiązkowo sprawdzić, czy wybrany model jest wyrobem medycznym. Regularne stosowanie lampy antydepresyjnej poprawia nastrój, pomaga przezwyciężyć apatię i zniwelować objawy sezonowej depresji. Wystarczy kilkadziesiąt minut dziennie, aby dostrzec pozytywne rezultaty. Światłoterapię można z powodzeniem stosować nawet podczas czytania i oglądania telewizji - wystarczy przebywać w zasięgu światła lampy.

W zdrowym ciele zdrowy duch

Do skutecznych broni przeciwko depresji sezonowej należy zaliczyć również zmianę trybu życia. Prawidłowo ułożony jadłospis i regularnie spożywane posiłki pozwolą dostarczyć organizmowi wszystkich niezbędnych składników. Z kolei uprawianie sportu pozytywnie wpłynie zarówno na kondycję ciała, jak i stan ducha.