28-06-2017
Jaka lampa antydepresyjna jest najlepsza?
Nie da się ukryć, iż natężenie światła to najważniejszy komponent w fototerapii. Jeżeli chcą Państwo możliwie skrócić czas sesji terapeutycznych, należy wybierać lampy posiadające świetlówki o wysokim natężeniu światła, wynoszącym około 10 000 luksów.
24-05-2017
Jak stosować lampę antydepresyjną?
Choć poprzez powieki światło również dociera do oka, zaleca się, aby w czasie użytkowania lampy antydepresyjnej mieć oczy otwarte. Zamykanie może zmniejszyć skuteczność leczniczego wpływu światła, a co za tym idzie – czas ekspozycji na promienie znacząco ulegnie wydłużeniu
11-05-2017
Konkretne korzyści dla zdrowia
Uzupełnianie niedoborów światła słonecznego w okresie jesienno-zimowym ma korzystny wpływ na funkcjonowanie naszego organizmu. Pozwala odzyskać dobry nastrój i pokonać depresję. Z kolei poprawa samopoczucia ma kluczowe znaczenie dla jakości życia.
18-04-2017
Korzystny wpływ światła na samopoczucie
Jesień i zima to pory roku, kiedy słonecznych dni jest jak na lekarstwo. Z kolei brak światła słonecznego ma negatywny wpływ na nasze samopoczucie. Na szczęście, jesiennej i zimowej chandrze można się skutecznie przeciwstawić.
18-03-2017
Przeznaczenie lamp antydepresyjnych
Lampa antydepresyjna pomaga skutecznie przezwyciężyć objawy depresji sezonowej, która pojawia się u wielu osób w związku ze zmianami pór roku i zmniejszeniem promieni słonecznych. Dla kogo rekomendowana jest fototerapia?
14-01-2017
Czy lampa antydepresyjna działa?
Badania naukowe potwierdzają istnienie tzw. depresji sezonowej, która pojawia się w miesiącach jesienno-zimowych. Jak sobie z nią radzić?