Luminette z ładowarką i etui

Producent: Lucimed (Belgia)
Dostępność:
w magazynie
Czas realizacji: 1 - 4 dni
Cena netto: 739,81 zł 995,00 zł799,00 zł

PROMOCJA - ostatnia sztuka!!  

Luminette – okulary do fototerapii, starsza wersja (obecnie są już dostępne Luminette 2) 

 

- Okulary do fototerapii opracowano na podstawie badań naukowych
Wyprodukowano w Belgii
- Nadają się do stosowania przez osoby noszące okulary i szkła kontaktowe
- Zasilane zwykłymi bateriami AAA (Energizer, GP, Duracell, Compid) 
- Dwa lata gwarancji
- Spełniają wymagania europejskiej dyrektywy 93/42/EWG dotyczącej urządzeń medycznych.

Zasada działania

Białe światło pochodzące z 8 diod emitujących światło (LED) jest wysyłane do holograficznego daszka, który skupia światło, kierując je ku źrenicy (patrz RYS.1). Światło jest następnie kierowane, bez względu na kierunek wzroku i pozycję głowy, do dolnej części siatkówki, obszaru szczególnie bogatego w receptory neuronowe pośredniczące w leczniczym działaniu światła.


Hologram

Hologram jest daszkiem, który odbija światło wyemitowane przez diody LED, kierując je na siatkówkę. Hologram leży u podstaw terapeutycznych sukcesów okularów Luminette, ponieważ jego unikalna konstrukcja zapewnia maksymalne natężenie światła w warstwie podstawnej siatkówki, obszarze bogatym w fotoreceptory, przy jednoczesnej minimalizacji natężenia światła w obszarze odpowiedzialnym za widzenie. Hologram składa się z wielu mini soczewek, z których każda ma inne właściwości, umożliwiających wysyłanie promieni świetlnych w jednym kierunku.
 

Lucimed został wyróżniony przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Producentów Hologramów (IHMA), tytułem „Najlepszy hologram roku 2006”, za pionierską technologię wykorzystywaną w urządzeniu Luminette.Zalety w porównaniu do lampy stacjonarnej


Większa praktyczność


Luminette pozwala na korzystanie z codziennych sesji fototerapii bez konieczności przesiadywania przed oślepiającą lampą. Bez względu na ilość wolnego czasu, możemy teraz korzystać ze skutecznych sesji fototerapii podczas wykonywania codziennych zajęć.

 

Korzystanie z Luminette pozwala na zupełnie swobodne:

• przygotowanie śniadania
• czytanie
• oglądanie telewizji
• pracę na komputerze
• wykonywanie lekkich ćwiczeń fizycznych (chodzenie, rower stacjonarny)

Dodatkowo, nie wymaga zdejmowania okularów ani szkieł kontaktowych.

 
Nie zalecane jest natomiast wykonywanie następujących czynności:

• kąpiel w wannie lub pod prysznicem
• prowadzenie samochodu
• ciężkie ćwiczenia fizyczne (czyli np. bieganie…)

 

Wyższa skuteczność

Zalety optyczne:

Dzięki skupiającemu urządzeniu optycznemu zamocowanemu na głowie, straty światła w porównaniu do lamp stacjonarnych, są niskie. Dlatego też, w przypadku Luminette wystarczy oświetlenie o natężeniu 2500 luksów.

Charakterystyka widmowa

Dominacja niebieskich fotonów, które dysponują najwyższą energią i skutecznością. Ta długość fali (468 nm) odpowiada w 100% za wstrzymanie wydzielania melatoniny. Najnowsze badania wskazują, że w przypadku receptorów siatkówki, skuteczność jest maksymalna, dzięki czemu można stosować krótszy czas leczenia. Dodatkowo, Luminette nie emituje promieniowania ultrafioletowego (UV).


Brak odblasków


Siedzenie w odległości 30cm od oślepiającej lampy o natężeniu oświetlenia na poziomie 10 000 luksów może być trudne do zniesienia dla oczu. Jest tak wskutek dwóch zjawisk: światło w tym przypadku jest bardzo intensywne i obejmuje całą siatkówkę, w tym obszar odpowiedzialny za widzenie. Światło, które oko odbiera z urządzenia Luminette jest czterokrotnie słabsze niż światło z tradycyjnych lamp i jest skoncentrowane wyłącznie na dolnej części siatkówki, części, która nie jest odpowiedzialna za widzenie. Luminette daje mniej odblasków, a leczenie jest znacznie bardziej komfortowe. Nasi klienci mówią nam, że z przyjemnością myślą o swoich codziennych sesjach.  


REKOMENDACJE


Urządzenie Luminette jest z sukcesem sprzedawane od 6 lat. Nasza najnowsza sonda przeprowadzona wśród 70 użytkowników wiosną 2012, ujawniła, że 47 % użytkowników odpowiada, że jest, „bardzo zadowolona” z urządzenia Luminette®, 22 % mówi, że są zadowoleni, 18 % odpowiada, że są umiarkowanie zadowoleni, natomiast 19 % brakuje dystansu, aby wyrazić opinię. 

 

Instrukcja stosowania

 

Jak długo trwa sesja?

Sesja terapii Luminette trwa około 25 minut. Czas zależy od indywidualnej wrażliwości na światło. Zalecamy rozpoczynać stosowanie od krótkiej sesji i wydłużać czas trwania leczenia proporcjonalnie do odczuwanej skuteczności.

Codzienne stosowanie przez okres przekraczający 30 minut nie jest korzystne i dlatego jest niezalecane.

 

W jakich okresach roku należy je stosować?

Zadaniem fototerapii jest uzupełnienie niedoborów naturalnego światła. Dlatego też brak jest generalnej reguły dotyczącej okresu stosowania. Większość osób jednak okulary do fototerapii zaczyna stosować z początkiem jesieni i kończy sesje na początku wiosny.

 

W jakich porach dnia należy je stosować?

Jeśli cierpimy na depresję sezonową, okulary Luminette należy stosować możliwie bezpośrednio po przebudzeniu.

W przypadku problemów związanych z pracą w nocy okulary Luminette należy stosować bezpośrednio przed rozpoczęciem nocnej zmiany.

W przypadku zaburzeń snu spowodowanych spóźnionymi fazami, okulary Luminette należy stosować bezpośrednio po wstaniu z łóżka (około 6:00 rano).

W przypadku zaburzeń snu spowodowanych przyspieszeniem faz okulary Luminette należy stosować wczesnym wieczorem.

W przypadku zaburzeń spowodowanych nagłą zmianą stref czasowych brak jest standardowych pór stosowania fototerapii. Zasada ogólna brzmi w następujący sposób: w przypadku „długich” pobytów (ponad trzy dni) okulary Luminette® należy stosować w porze wybudzania w miejscu, do którego przyjechaliśmy.

ZESTAW ZAWIERA: 

  • Luminette®  (starsza wersja okularów Luminette) 
  • 3 wsporniki na nos w różnych rozmiarach
  • pokrowiec Deluxe
  • ładowarka do akumulatorów + 2 szt. akumulatorów AAA
  • instrukcja obsługi w języku polskim