Manhattan-dim

Producent: Innojok (Finlandia)
Dostępność:
w magazynie
Czas realizacji: 1 - 4 dni
Cena netto: 1 451,85 zł 1 568,00 zł

Lampa antydepresyjna Innolux Manhattan-dim
Wyrób medyczny - certyfikat  Det Norske Veritas CE 0434

Oryginalna lampa w miejskim stylu. 


Kształt lampy Manhattan jest inspirowany miastem i "drapaczami chmur". Jest ona doskonałym dodatkiem do nowoczesnego wnętrza.
Obudowa lampy wykonana jest z wytrzymałego tworzywa sztucznego, dookólnie i wydajnie rozpraszającego światło.
Lampa wyposażona jest w regulator natężenia oświetlenia umiejscowiony przy podstawie. Manhattan może być używana także jako normalna lampa stołowa jeśli nie jest używana do światłoterapii. Po zakończeniu sesji wystarczy przyciemnić światło regulatorem i używać lampy jako normalnego źródła światła. Wyłącznik lampy umiejscowiony jest w przewodzie zasilającym.

Natężenie oświetlenia (dookólnie):
2 500 lx w odległości 72 cm
10 000 lx w odległości 36 cm

Uwaga: dla efektywnej sesji terapii jasnym światłem wymagane jest aby oczy wystawione były na natężenie oświetlenia wynoszące co najmniej 2 500 lx przez 30-60min dziennie. Nie ma potrzeby patrzenia wprost na lampę, wystarczy aby światło docierało do oczu - można w tym czasie czytać, pracować przy komputerze czy oglądać telewizję.

 

Lampy antydepresyjne INNOLUX mogą być używane jako zwykłe lampy domowe

Skandynawski, minimalistyczny design lamp INNOLUX sprawia, że ich dobroczynne dla zdrowia efekty mogą być z powodzeniem łączone z walorami praktycznymi. 
W modelach lamp wyposażonych w regulatory natężenia światła wystarczy ustawić preferowaną jasność, aby przyjemnie rozświetlić pokój lub wręcz ustawić jedynie bardzo lekkie, nastrojowe oświetlenie. Światła nie da się “przedawkować” - niektórzy mogą czasem jedynie odczuć pewne znużenie lub chwilową nadwrażliwość oczu, wtedy należy wyłączyć lub zmniejszyć jasność lampy. 

W ciemnych miesiącach jesienno-zimowych już samo rozświetlenie pomieszczeń jasnym światłem lamp Innolux przynosi efekt poprawy nastroju, jednak aby lampa spełniała swoje funkcje medyczne należy znajdować się przez w zasięgu dystansu terapeutycznego i ustawić lampę na maksymalnej jasności. 


Dane techniczne:

Pobór mocy 110 W 
Moc świetlówek 2x55 W 
Zasilanie 220-240 V (50 Hz) 
Sposób zasilania świetlówek poprzez elektroniczną przetwornicę wysokiej częstotliwości 
Świetlówki Osram Dulux L 55W/840, 2 szt.
Temperatura barwowa światła 4000 K (białe, zbliżone do naturalnego)
Współczynnik sprawności świetlnej 0,5
Strumień świetlny 4800 lm
Stopień ochrony IP20
Rozmiary 640mm x 290mm x 140mm
Waga 3,5 kg 
Kolor biały 
Lampa wyposażona jest w regulator natężenia oświetlenia


Wyrób medyczny - certyfikat Det Norske Veritas CE 0434, (VAT 8%)
Producent: Innojok Oy, Finlandia
Gwarancja: na lampę 2 lata, na świetlówki 1 rok

Świetlówki mają żywotność ok 10 000 godzin, co odpowiada kilku latom użytkowania. Świetlówki można łatwo samodzielnie wymienić zamawiając nowe w naszym sklepie lub w hurtowni elektrycznej/oświetleniowej.