Lucia 2x55W-dim

Producent: Innojok (Finlandia)
Dostępność:
Czas realizacji: 1 - 4 dni
Cena netto: 1 387,96 zł 1 499,00 zł

Lampa antydepresyjna Innosol Lucia 2x55W-dim
Wyrób medyczny - certyfikat Det Norske Veritas CE 0434

Kompaktowa obudowa. Łatwa do przenoszenia. Klasyczny i prosty kształt. Wyposażona w regulację natężenia oświetlenia.
Innosol Lucia 2x55W-dim jest wygodną w stosowaniu kompaktową lampą do światłoterapii jasnym światłem wyposażoną w regulator natężenia oświetlenia. Po zakończeniu sesji można przyciemnić światło i używać lampy jako normalnego źródła światła. Odkręcana podstawa oraz uchwyt w tylnej części obudowy umożliwiają wygodne ustawienie lampy na płaskiej powierzchni lub powieszenie na ścianie. Obudowa wykonana jest z metalu, klosz z akrylu zaś dolne i górne elementy obudowy z PCV. Wyłącznik umiejscowiony jest w przewodzie zasilającym.

Natężenie oświetlenia:
2 500 lx w odległości 102 cm
10 000 lx w odległości 51 cm

Uwaga: dla efektywnej sesji terapii jasnym światłem wymagane jest aby oczy wystawione były na natężenie oświetlenia wynoszące co najmniej 2 500 lx przez 30-60min dziennie. Nie ma potrzeby patrzenia wprost na lampę, wystarczy aby światło docierało do oczu - można w tym czasie czytać, pracować przy komputerze czy oglądać telewizję.

 

Lampy antydepresyjne INNOLUX mogą być używane jako zwykłe lampy domowe

Skandynawski, minimalistyczny design lamp INNOLUX sprawia, że ich dobroczynne dla zdrowia efekty mogą być z powodzeniem łączone z walorami praktycznymi. 
W modelach lamp wyposażonych w regulatory natężenia światła wystarczy ustawić preferowaną jasność, aby przyjemnie rozświetlić pokój lub wręcz ustawić jedynie bardzo lekkie, nastrojowe oświetlenie. Światła nie da się “przedawkować” - niektórzy mogą czasem jedynie odczuć pewne znużenie lub chwilową nadwrażliwość oczu, wtedy należy wyłączyć lub zmniejszyć jasność lampy. 

W ciemnych miesiącach jesienno-zimowych już samo rozświetlenie pomieszczeń jasnym światłem lamp Innolux przynosi efekt poprawy nastroju, jednak aby lampa spełniała swoje funkcje medyczne należy znajdować się przez w zasięgu dystansu terapeutycznego i ustawić lampę na maksymalnej jasności. 

Dane techniczne:

Pobór mocy 110 W 
Moc świetlówek 2x55 W 
Zasilanie 220-240 V (50 Hz) 
Sposób zasilania świetlówek poprzez elektroniczną przetwornicę wysokiej częstotliwości 
Świetlówki Osram Dulux L 55W/840, 2szt. 
Temperatura barwowa światła 4000 K (białe, zbliżone do naturalnego) 
Współczynnik sprawności świetlnej 0,68 
Strumień świetlny 6528 lm 
Stopień ochrony IP20 
Rozmiary 650x300x110 mm 
Waga 3,5 kg 
Kolor biały 
Lampa wyposażona jest w regulator natężenia oświetlenia


Wyrób medyczny - certyfikat Det Norske Veritas CE 0434, VAT 8%
Producent: Innojok Oy, Finlandia
Gwarancja: na lampę 2 lata, na świetlówki 1 rok

Świetlówki mają żywotność ok 10 000 godzin, co odpowiada kilku latom użytkowania. Świetlówki można łatwo samodzielnie wymienić zamawiając nowe w naszym sklepie lub w hurtowni elektrycznej/oświetleniowej.