Rondo-DIM

Producent: Innojok (Finlandia)
Dostępność:
w magazynie
Czas realizacji: 1 - 4 dni
Cena netto: 925,00 zł 999,00 zł

Lampa antydepresyjna Innolux Rondo

Wyrób medyczny - certyfikat  Det Norske Veritas CE 0434

Innolux Rondo najlepszą lampą antydepresyjną - nagroda European Consumers Choice 2010

Lampa Innolux Rondo została wybrana w 2010 roku przez europejskich konsumentów jako zwycięzca wśród lamp antydepresyjnych i lamp do terapii jasnym światłem.
www.europeanconsumerschoice.org 

Domowa "tarcza słoneczna". Słońce na wyciągnięcie ręki!
Innolux Rondo jest elegancką, stylową lampą do światłoterapii jasnym światłem. Rondo ma niski poziom jaskrawości co czyni ją bardziej przyjazną dla oczu u osób szczególnie wrażliwych na jasne światło. Jej okrągła obudowa, kojarząca się z tarczą słoneczną, tworzy ciepłe odczucie słońca i lata. Lampa wyposażona jest w regulator natężenia oświetlenia. Lampa antydepresyjna Innolux Rondo jest niewielka, zajmuje mało przestrzeni, można ją łatwo ustawiać np. na stole w kuchni, w pokoju lub na biurku. Klosz lampy wykonany jest z akrylu. Wyłącznik umiejscowiony jest w przewodzie zasilającym. 

Natężenie oświetlenia: 
2 500 lx w odległości 42 cm  
5 000 lx w odległości 30 cm 
10 000 lx w odległości 21 cm

Uwaga: dla efektywnej sesji terapii jasnym światłem wymagane jest aby oczy wystawione były na natężenie oświetlenia wynoszące co najmniej 2 500 lx przez 30-60min dziennie. Nie ma potrzeby patrzenia wprost na lampę, wystarczy aby światło docierało do oczu - można w tym czasie czytać, pracować przy komputerze czy oglądać telewizję.

 

Lampy antydepresyjne INNOLUX mogą być używane jako zwykłe lampy domowe

Skandynawski, minimalistyczny design lamp INNOLUX sprawia, że ich dobroczynne dla zdrowia efekty mogą być z powodzeniem łączone z walorami praktycznymi. 
W modelach lamp wyposażonych w regulatory natężenia światła wystarczy ustawić preferowaną jasność, aby przyjemnie rozświetlić pokój lub wręcz ustawić jedynie bardzo lekkie, nastrojowe oświetlenie. Światła nie da się “przedawkować” - niektórzy mogą czasem jedynie odczuć pewne znużenie lub chwilową nadwrażliwość oczu, wtedy należy wyłączyć lub zmniejszyć jasność lampy. 

W ciemnych miesiącach jesienno-zimowych już samo rozświetlenie pomieszczeń jasnym światłem lamp Innolux przynosi efekt poprawy nastroju, jednak aby lampa spełniała swoje funkcje medyczne należy znajdować się przez w zasięgu dystansu terapeutycznego i ustawić lampę na maksymalnej jasności. 

Dane techniczne:

Pobór mocy 52 W
Moc świetlówek 2 x 26W
Zasilanie 220-240 V (50 Hz)
Sposób zasilania świetlówek poprzez elektroniczną przetwornicę wysokiej częstotliwości 
Świetlówki 2 x 26 W TC-D/E
Temperatura barwowa światła 4000 K (białe, zbliżone do naturalnego)
Współczynnik sprawności świetlnej 0,66
Strumień świetlny 2772 lm
Stopień ochrony IP20
Rozmiary średnica 40 cm, szerokość 12 cm
Waga 2,5 kg
Kolor biały Wyrób medyczny - certyfikat Det Norske Veritas CE 0434, VAT 8%
Producent: Innojok Oy, Finlandia
Gwarancja: na lampę 2 lata, na świetlówki 1 rok

Świetlówki mają żywotność ok 10 000 godzin, co odpowiada kilku latom użytkowania. Świetlówki można łatwo samodzielnie wymienić zamawiając nowe w naszym sklepie lub w hurtowni elektrycznej/oświetleniowej.